نماد سایت شرکت بین المللی بازرگانی میعاد پژوهان دادآفرین

سوالات متداول در حوزه صادرات

سوالات متداول حوزه صادرات ، واردات و ترخیص کالا

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

در مورد قیمت شما باید قیمت CIF یا CFR در کشور مقصد را ارائه کنید، چرا که وقتی با این روش ها قیمت را محاسبه کنید، اعدادی متفاوت به دست می آید و در مورد هر کشوری این قیمت فرق دارد. که این موضوع مانع از این می شود که مشتری قیمت کالا و محصول را در ایران کشف کند.

در صورت استفاده از این روش ها اگر مشتری از تاجران دیگری هم در ایران قیمت بگیرد، نمی تواند قیمت درب کارخانه ای کالا را به دست آورد، چرا که دیگر تاجران، مهارت کافی در محاسبه قیمت CIF یا CFR را ندارند و نمی توانند رقیبی برای شما باشند.

اگر شما در همان ابتدای کار قیمت درب کارخانه ای بدهید، در نهایت از شما قیمت CIF یا CFR را می خواهند و به این ترتیب اختلاف قیمت را پیدا می کنند و باعث می شود که به شما فشار آورند تا تخفیف بگیرند و با قیمت پایین تری خرید کنند.

هزینه کالا تا بندر، هزینه بسته بندی، هزینه کانتینر، هزینه ترخیص، هزینه THC، هزینه بارنامه، هزینه کرایه حمل، هزینه های امور گمرکی. این موارد هزینه های کلی است که برای قیمت تمام شده باید حساب کنید، دوستانی که مشاوره دارند می توانند این موارد را در مورد کالا خودشان محاسبه کنند و به صورت جدول ارسال کرده و مشاوران به آنها راهنمایی و مشاوره می دهند که آیا درست است یا خیر.

به عنوان مثال وقتی مشتری از شما سمپل می خواهد که هزینه آن صد دلار یا دویست دلار است، شما باید از حساب پی پال ما استفاده کنید، چرا که صرافی ها اغلب چنین مبالغ کمی را نمی پذیرند. پس از واریز مبلغ توسط مشتری و تایید شدن، می توانیم با شما تسویه کنیم.

امیدواریم تا به این مرحله جواب سوال های خود را دریافت کرده باشید، چرا که در این جلسه به سوال هایی که اغلب، افراد زیادی پرسیده بودند پاسخ دادیم.

در مراحل بعدی هم سعی می کنیم که جلسات پرسش و پاسخ بیشتری قرار دهیم تا شما عزیزان بتوانید مشکلات خود را حل کنید.

مسئله پر اهمیت دیگر در تجارت این است که ابتدا حتما اعتمادسازی کنید و سعی کنید اطمینان مشتریان خود را جلب کنید و سپس وارد بحث قیمت گذاری شوید، چرا که اگر در بخش اعتمادسازی موفق نباشید هیچ معامله ای شکل نخواهد گرفت.

بهترین راهکار برای اعتمادسازی این است که مشتری حضوری بیاید و از روند کار شما بازدید داشته باشد، که برای مشتریان خارجی این امکان وجود ندارد، پس با رسانه هایی مانند ویدئو، عکس و… می توانید این کار را انجام دهید.

خروج از نسخه موبایل