اظهارنامه صادراتی

اظهارنامه صادراتی یا اسناد تهیه شده برای صادرات حداقل تا حدی برای واردات در کشور مقصد نیز کاربرد دارد. بنابراین، تهیه آنها باید الزامات مربوطه را در نظر بگیرد و در صورت امکان باید با خریدار شما به عنوان واردکننده هماهنگ باشد.

ظهارنامه صادراتی

کدام مدارک را برای اظهارنامه صادراتی آماده کنیم؟

ابتدا باید یک اظهارنامه صادرات الکترونیکی را در گمرک ملی خود ارسال کنید.
هر کشور اتحادیه اروپا دارای سیستم پردازش الکترونیکی خود است. برای محموله های کوچک با ارزش کمتر از 1000 یورو، ممکن است یک اظهارنامه شفاهی همراه با سند حمل و نقل یا فاکتور کافی باشد.

اطلاعات در اظهارنامه صادراتی شامل چه مواردی است؟

اظهارنامه صادراتی اطلاعات لازم را در مورد خود کالا و حمل و نقل ارائه می دهد. که شامل این موارد است:

اظهارنامه صادراتی

مبدا کالا

اظهارنامه صادراتی

کشور مقصد

۴) کنترل و ارزیابی کالا

کدهای کالا

اظهارنامه صادراتی

کدهای رویه گمرکی

ارزش کالا حمل بار با لنج

ارزش کالا

مدارکی که باید برای اظهارنامه صادراتی تهیه کنید عبارتند از:

اسناد و فاکتورها

فاکتور و اسناد حمل و نقل و لیست بسته بندی

در صورت هرگونه بررسی پس از ترخیص صادرات، باید تمام اسناد را حداقل به مدت سه سال نگه دارید (قانون تجاری و مالی ملی اغلب برای دوره های طولانی تری پیش بینی می کند).

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده و سوابق صادرات

هنگامی که به خارج از اتحادیه اروپا صادرات می کنید، محصول شما از مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در اتحادیه اروپا معاف است، مستقل از اینکه به یک تجارت یا مصرف کننده فردی بفروشید، مشروط بر اینکه سوابق مربوط به آن را نگه دارید. صادرات و گواهی صادرات صادر شده توسط گمرک.

گواهی و مجوزها

گواهی‌ها یا مجوزها

مانند گواهی‌های بهداشت گیاهی یا مجوزهای صادراتی برای مقاصد صادراتی نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

چه کسی اظهارنامه گمرکی را ثبت می کند؟

شما می توانید اظهارنامه گمرکی را خودتان ثبت کنید یا این کار توسط یک سرویس دهنده که نماینده گمرک شما است انجام شود. اگر یک شرکت حمل و نقل یا کارگزار گمرکی استخدام می کنید، آنها می توانند از طرف شما اقدام کنند.

اظهارنامه صادراتی

مطالب مرتبط

شرایط صادرات در اتحادیه اروپا

شرایط صادرات در اتحادیه اروپا چگونه است؟ برای صادرات محصول خود به خارج از اتحادیه اروپا باید چه الزامات اساسی خاصی را رعایت کنید؟

نحوه ارائه اظهارنامه صادراتی و کالای صادراتی چگونه است؟

فرآیند صادرات دو مرحله دارد:

تسلیم اظهارنامه صادراتی و ارائه کالا در گمرکات صادراتی و ارائه کالا و ذکر شماره مرجع اصلی (MRN) اظهارنامه صادراتی در گمرک خروجی و به دنبال آن ترخیص برای خروج.

اظهارنامه صادراتی با استفاده از سامانه الکترونیکی گمرک شما ارائه می شود.
به طور کلی، شما باید اظهارنامه صادراتی خود را در گمرکی که مسئول محلی است که شرکت شما در آن مستقر است، یا بر حسب مورد، در گمرکی که کالاهای شما در آنجا بسته بندی یا برای حمل و نقل صادراتی به خارج از اتحادیه اروپا بارگیری می شود، تسلیم کنید.
در صورتی که ارزش کالا در یک محموله صادراتی بیش از 3000 یورو نباشد و کالا مشمول ممنوعیت یا محدودیت نباشد، اظهارنامه صادراتی را می توان در گمرک محل خروج تسلیم کرد.

به خاطر داشته باشید که یک اظهارنامه صادراتی باید قبل از لحظه واقعی خروج کالا از اتحادیه اروپا تسلیم شود. زمان کافی برای گمرک صادرات برای انجام تجزیه و تحلیل خطرات لازم قبل از صدور مجوز ترخیص کالا در نظر گرفته شود.

اظهارنامه صادراتی

بعد از تسلیم اظهارنامه صادراتی شما چه اتفاقی می افتد؟

سه مورد احتمالی وجود دارد:
ممکن است کالای شما بر اساس اظهارنامه صادراتی ارسالی شما برای صادرات آزاد شود یا ممکن است کالای شما برای بررسی سند انتخاب شود و ممکن است از شما خواسته شود اسناد بیشتری را قبل از ترخیص کالا ارسال کنید، یا صادرات شما ممکن است برای یک سند و همچنین بررسی فیزیکی انتخاب شود.
برای صادرات منظم تر، اظهارنامه های گمرکی ساده شده همانطور که در کد گمرکی اتحادیه (UCC) پیش بینی شده است، باید در نظر گرفته شود.

تهیه اسناد لازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
×