قوانین اینکوترمز

قوانین اینکوترمز مسئولیت های فروشندگان و خریداران را برای تحویل، بیمه و حمل و نقل کالا تحت قراردادهای فروش تعیین می کند و تعیین می کند که چه کسی مسئول تشریفات صادرات گمرکی در اتحادیه اروپا و تشریفات واردات در کشور مقصد است.

قوانین اینکوترمز

پرداخت ها و مسئولیت ها بین شما و خریدار چگونه تقسیم می شود؟

مسئولیت طرفین معامله صادرات/واردات در قرارداد قراردادی تعیین شده است. مگر اینکه دلایل خاصی وجود داشته باشد، مسئولیت واردات، قابلیت استفاده یا بازاریابی محصول شما باید بر عهده خریدار به عنوان واردکننده باشد. فقط معامله گران با تجربه باید از این قانون عدول کنند. بسته به مقررات قانونی در کشور وارداتی ممکن است در موقعیتی نباشید که برخی از الزامات را در آنجا رعایت کنید، بنابراین این موارد باید نزد خریدار باقی بماند.

استفاده از قوانین اینکوترمز

می توانید از قوانین اینکوترمز برای تعریف تعهدات قراردادی طرفین استفاده کنید.

صادرات مستقیم

قوانین اینکوترمز (FOB)

به این معناست که مسئولیت پرداخت تمام هزینه‌های داخلی بر عهده صادرکننده یا فروشنده است: حمل و نقل کالا به بندر حمل و نقل هزینه های بارگیری مراحل ترخیص کالا از گمرک در کشور صادرکننده مشتری شما مسئول هزینه های زیر است: حمل و نقل از بندر حمل و نقل به بعد بیمه تخلیه حمل و نقل از بندر ورودی به مقصد نهایی.

صادرات غیر مستقیم

قوانین اینکوترمز (CIF)

به این معنی است که صادرکننده مسئول هزینه های محلی تحت FOB است، به علاوه: هزینه های حمل و نقل بیمه بر اساس CIF، صادرکننده مسئول تمام هزینه ها تا رسیدن محصولات به بندر مقصد است. باید در نظر داشت که قوانین اینکوترمز EXW ممکن است مسئولیت شما را به عنوان صادرکننده در قبال مقامات کشورتان تغییر ندهد، در حالی که DDP مستلزم ریسک پذیرفتن مسئولیت هایی در کشور وارداتی است که صادرکننده نمی تواند انجام دهد.

چه کسی می تواند به شما در فرآیند صادرات و حمل و نقل کمک کند؟

یک نماینده حمل و نقل می تواند به شما کمک کند

  • ترتیب جمع آوری و تحویل کالاهای شما
  • مذاکره در مورد نرخ حمل و نقل با شرکت های حمل و نقل
  • رزرو فضای بار
  • بسته بندی
  • بیمه
  • تهیه اسناد گمرکی از طرف شما

به دنبال برنامه های مالی صادرات و حمایت از صادرات باشید که دولت ها اغلب با همکاری بانک ها یا شرکت های بیمه ارائه می کنند.
بیمه صادراتی را در نظر بگیرید که توسط اشخاص خصوصی یا مؤسسات مالی صادرات و واردات ملی ارائه می شود.

قوانین اینکوترمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
×