شناسایی بازار و پیدا کردن خریدار برای محصول

برای صادرات کالا به خارج از اتحادیه اروپا، ابتدا باید بازاری را شناسایی کرده و برای محصول خود خریدار پیدا کنید. اطلاعات ارائه شده در My Trade Assistant شما را در شناسایی بازارهای مناسب برای محصول خود پشتیبانی می کند. همچنین به شما کمک می کند تا الزامات مورد نیاز خریدار خود را تعیین کنید، مانند شرایط ثبت نام یا صدور مجوز برای معامله در کالاهای خاص یا مشارکت در حوزه خاصی از اقتصاد. از آنجایی که خریدار شما معمولا وارد کننده خواهد بود و مسئولیت معرفی محصول شما را به کشور مقصد و در بازار آن بر عهده می گیرد، صلاحیت او برای این نقش از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بازار و خریدار

موسسات زیر می‌توانند در شناسایی فرصت‌های بازار صادراتی و یافتن خریداران واجد شرایط کمک کنند.

  1. اتاق های بازرگانی می توانند اطلاعاتی در مورد بازارهای مختلف و شرکای تجاری به شما بدهند و شما را به گزارش های مربوطه راهنمایی کنند.
  2. ارائه دهندگان اخبار خاص تجارت یا آژانس های ترویج تجارت در کشور شما یا در بازار صادراتی انتخابی شما که تجزیه و تحلیل بازار و ارزیابی فرصت های تجاری را پوشش می دهند می توانند کمک کننده باشند. این نهادها اغلب مطالعاتی را در مورد بخش های کلیدی صادرات ارائه می کنند.
  3. مشاوران صادرات و بانک های مربوطه نیز می توانند مشاوره ارائه دهند.

چگونه بازارهای هدف خود را انتخاب کنیم؟

بازارهای صادراتی بالقوه را بررسی کنید تا ارزیابی کنید که آیا تقاضا برای محصول شما وجود دارد یا خیر و در نظر بگیرید که آیا محصول شما در بازار صادراتی رقابتی است یا خیر.
آمار تجارت بازار هدف بالقوه خود را بررسی کنید. آمار واردات می تواند نشان دهد که آیا کشور هدف شما در حال حاضر نوع محصول شما را وارد می کند، واردات از کجا انجام می شود و آیا در حال حاضر عرضه بالایی در بازار وجود دارد یا خیر. ارقام پایین ممکن است یک فرصت را نشان دهند، اما موانع دسترسی به بازار یا حتی موانع را نیز آشکار کنند، که می توانید با My Trade Assistant بررسی کنید.

بازار و خریدار

مطالب مرتبط

شرایط صادرات در اتحادیه اروپا

شرایط صادرات در اتحادیه اروپا چگونه است؟ برای صادرات محصول خود به خارج از اتحادیه اروپا باید چه الزامات اساسی خاصی را رعایت کنید؟

چگونه خریداران بالقوه را پیدا کنیم؟

هنگامی که یک یا چند بازار هدف را انتخاب کردید، گام بعدی شناسایی شرکای تجاری بالقوه و مخاطبین تجاری است. می توانید شرکا و مخاطبین را در این آدرس بیابید:
نمایشگاه های تجاری که به طور خاص برای دیدار خریداران و فروشندگان سازماندهی شده است. برای مثال، Enterprise Europe Network رویدادهای همسان سازی منظم را برای بخش های خاص سازماندهی می کند که در آن شرکت هایی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیز شرکت می کنند.
رویدادها یا کمک های ارائه شده توسط اتاق های بازرگانی برای برقراری تماس بین شرکای تجاری بالقوه.
چنین رویدادهایی به طور فزاینده ای به صورت آنلاین ارائه می شوند و شاید بهتر باشد گزینه های مربوطه را بررسی کنید.
برخلاف معاملات داخلی، صلاحیت خریدار برای معامله واردات و استفاده یا بازاریابی واقعی محصول شما در کشور مقصد باید به دقت بررسی شود.
همچنین می توانید بررسی کنید که آیا مجاز به فروش به دولت در بازار صادراتی بالقوه خود هستید یا خیر.

بازار و خریدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
×