واردات از چین | خرید، حمل، ترخیص، کلیه امور واردات کالا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آنچه که در این مقاله خواهید خواند؟

در حال حاضر بیشتر منابع اولیه کارخانه ها و همچنین کالاهای مصرفی و تکنولوژی در کشور چین تولید می شود و رشد اقتصادی زیادی را برای این کشور فراهم آورده است.
تاکنون توانسته نیمی از سهم بازارهای تولیدات و محصولات را در دنیا از آن خود کند.
استفاده از نیروی کار ماهر و تکنولوژی پیشرفته و نیز دستمزد پایین کارگر موجب شده تا کالاهای تولید شده در کشور چین از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. در حال حاضر واردات از چین یکی از به صرفه ترین روش های تجارت بین المللی برای اغلب بازرگانان می باشد.
ما در این مقاله قصد داریم مهم ترین نکاتی که در خصوص واردات از چین و همچنین ترخیص کالا از گمرک  لازم است هر فرد تازه کاری بداند را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

تنوع زیاد محصولات در چین فرصت های زیادی را برای واردات کالا از چین برای بازرگانان فراهم نموده است.
علاوه برآن تحریم ها و موانعی که بر سر راه مراودات تجاری ایران با سایر کشورها، وجود دارد، باعث افزایش واردات از چین در سال های اخیر شده است، به طوریکه بسیاری از بازرگانان به تجارت با چین ترغیب شده اند.
در حال حاضر کشور چین دارای رتبه برتر تجارت نسبت به سایر کشورها با ایران می باشد.

رایج ترین شرکای وارداتی برای ایران عبارتند از: چین (9.61 میلیارد دلار)، امارات متحده عربی (7.08 میلیارد دلار)، هند (3.86 میلیارد دلار)، ترکیه (2.6 میلیارد دلار) و برزیل (2.19 میلیارد دلار).
کشورهای آلمان، و کره جنوبی در رتبه های بعدی تجارت با کشور ایران می باشند. در حوزه صادرات نیز در سال های اخیر بعد از عراق و امارات متحده عربی ( تقریبا به میزان یکسان ) کشور چین دومین رتبه را دارد.
با این حال تجارت با چین نیاز به دانش کافی دارد، اطلاع از قوانین و مقررات تجارت، نیازهایی وارداتی در کشور، و برخی مشکلات و موضوعات دیگر ، ممکن است سوالات زیادی در ذهن به وجود بیاید که برای واردات از چین به ایران چه باید کرد؟

بنابراین قبل از هر اقدامی باید به شناخت درستی از بازار چین، نیازهای بازار ایران و غیره پرداخت، و با استراتژی مناسب تری به انجام واردات از این کشور اقدام نمود.
اینکه چه کالاهایی مهم ترین برای واردات هستند و یا کالاهای پرطرفدار وارداتی و نیز کالاهای پرطرفدار صادراتی چه چیزهای مهمی می باشند، از جمله نکات پر اهمیتی هستند که هر بازرگانی که به فعالیت تجاری با چین می پردازد برای افزایش سود و رفع نیاز بازار اقتصادی ایران آنها را می داند.

بهترین کالاها برای واردات از چین چه مواردی هستند؟

آمارهای دهه اخیر نشان داده است که چند گروه از کالاها در لیست بهترین کالاهای وارداتی از چین به ایران می باشد.
بر اساس گزارش سازمان OEC میزان واردات ایران از چین در سال 2019 با واردات 34.9 میلیارد دلاری، رتبه 63 را به مقصد تجاری جهان تبدیل کرد.
طی پنج سال گزارش شده گذشته، واردات ایران به میزان -40.9 میلیارد دلار از 75.9 میلیارد دلار در سال 2014 به 34.9 میلیارد دلار در سال 2019 تغییر کرده است.

برنج (1.47 میلیارد دلار)، ذرت (1.42 میلیارد دلار)، تجهیزات صدا و سیما (1.38 میلیارد دلار)، کنجاله سویا (853 میلیون دلار) و دانه سویا (788 میلیون دلار) در رتبه نخست واردات ایران قرار دارند.

بیشترین دسته کالاهای وارداتی از چین به ترتیب زیر بوده است:

 • قطعات صنعتی و ماشین آلات
 • کاغذ
 • لوازم جانبی اتومبیل
 • لوازم جانبی و قطعات موبایل و کامپیوتر
 • قطعات ساختمانی
 • لوازم خانگی
 • مواد اولیه شیمیایی و معدنی
 • فلزات
 • پلاستیک و لاستیک
  برای مشاهده و اطلاع دقیق از مقدار واردات هر یک از کالاها از چین، می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید. برای بررسی بیشتر می‌توانید از راهنمای این جدول که به صورت یک آیکن در سمت پایین وجود دارد نیز استفاده کنید.

واردات از چین

خدمات شرکت بازرگانی میعاد پژوهان

 • سورس یابی

به معنی یافتن تولید کنندگان یا فروشندگان کالای مورد نظر در بازارهای خارج یا داخل کشور است.
برای سورس یابی محصول مورد نظر خود از کشور چین کافیست بازرگان مشخصات کالای مورد نظر خود را در اختیار شرکت خدمات بازرگانی میعاد پژوهان قراردهند تا این شرکت با تکیه بر تجربه و توانایی های خود به جستجوی بهترین منابع در دسترس پرداخته و آن را در اختیار بازرگان قرار دهد.

 • مشاوره حقوقی و گمرکی و فنی برای واردات کالا از چین

کشور ایران یکی از پیچیده ترین قوانین گمرکی را دارد و قوانین گمرکی هر روزه دستخوش تغییرات زیادی می شوند که ممکن است تاثیر بسیار مهمی بر واردات کالاها داشته باشد.
در حال حاضر و با توجه به تغییرات به وجود آمده در خصوص تخصیص ارز، ممنوعیت ورود برخی از کالا و تغییرات قوانین گمرکی بهتر است قبل از ثبت سفارش خود از مشاوران شرکت بازرگانی میعاد پژوهان راهنمایی بگیرید.

 • سفارش کالا و انجام فرایندهای خرید و پرداخت

به دلیل تحریم های شدید اعمال شده بر کشور ایران، اغلب افراد در انجام فرایندهای خرید و پرداخت های بین المللی دارای محدودیت های بسیاری هستند. شرکت خدمات بازرگانی میعاد پژوهان این توانایی را دارد که صفر تا صد خدمات واردات از چین را از سورس یابی تا خدمات پرداخت هزینه و حمل کالا به ایران به شما ارایه نماید.

در صورتی که محصول مورد نظر خود را خریداری کرده اید و به دنبال روشی برای ارسال آن به ایران هستید، شرکت خدمات بازرگانی میعاد پژوهان با توجه به شرکای متعدد در زمینه حمل و نقل بین المللی توانایی حمل محصولات شما از شهرهای مختلف چین به داخل کشور را به روش های حمل و نقل هوایی و حمل و نقل دریایی دارد.

 • ثبت سفارش در سامانه گمرک و طی کردن فرایندهای قانونی گمرکی

ما به پشتوانه سال ها تجربه و فعالیت در این صنعت می توانیم در کوتاه ترین فرصت سفارش شما را در سامانه گمرک ثبت و تمامی فرایندهای گمرکی برای واردات از چین برای شما را تسهیل نماییم.

 • ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک یکی ازطولانی ترین مراحل واردات کالا از چین است. وجود قوانین موازی و مبهم باعث شده تا اغلب بازرگانان ترجیح دهند که شرکت یا شخص دیگری فرایند ترخیص کالا از گمرک را برای آنها انجام دهد. ما در شرکت خدمات بازرگانی میعاد پژوهان توانسته ایم به پشتوانه سال ها تجربه نیروهایمان، انجام فرایند ترخیص کالا از گمرک را در کمترین زمان برای بازرگانان انجام دهیم.واردات از چین با بهترین قیمت و در سریع ترین زمان

واردات از چین به ایران ، بهترین پر سود ترین محصولات

عوامل موثر در قیمت حمل کالا و واردات از چین به ایران

 • نحوه ارسال بار به صورت دریایی یا هوایی

اولین و مهم ترین موضوع در قیمت حمل کالا از چین به ایران در نحوه انتقال کالا به صورت دریایی یا هوایی است.
سریع ترین روش برای دریافت کالای مورد نظر خود استفاده از شیوه حمل و نقل هوایی است. در این شیوه نیز ارسال کارگو که برای محموله های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد تفاوت هزینه قابل توجهی نسبت به بار دریایی دارد.
مقرون به صرفه ترین شیوه استفاده از حمل و نقل دریایی است که با این شیوه می توان حجم بیشتری از محصولات را حمل کرد و هزینه بسیار کمتری نسبت به حمل و نقل هوایی دارد اما زمان بیشتری نیز برای رسیدن محموله مورد نیاز است.

 • تاثیر وزن و حجم بر هزینه ارسال

حجم و وزن مرسوله تاثیر مستقیمی بر هزینه ارسال کالا دارد. با افزایش وزن جرمی، قیمت تمام شده برای هر کیلو بار کاهش خواهد داشت همچنین علاوه بر وزن جرمی، وزن حجمی نیز بر در برخی مواقع بر قیمت حمل کالا تاثیر گذار خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان شرکت بازرگانی میعاد پژوهان تماس بگیرید

 • تاثیر فاصله مسافت شهرهای مختلف چین تا انبار بر هزینه ارسال مرسوله

کشور چین یکی از کشورهای وسیع در قاره آسیا است و مساحت زیادی را در بر میگیرد. در صورتی که محموله شما در شهر شنزن چین قرار داشته باشد ما به صورت رایگان بار شما را پیکاپ خواهیم کرد.

 • حمل و نقل دریایی از چین به ایران

هر دو کشور ایران و چین به اقیانوس و دریاهای آزاد دسترسی دارند و به راحتی امکان حمل و نقل کالا از مسیر دریایی بین این دو کشور امکان پذیر است.
در صورتی که تصمیم دارید واردات محصولات خود را از چین به ایران به روش حمل و نقل دریایی به انجام برسانید، باید توجه داشته باشید که از زمان حرکت کشتی تا زمان پهلو گرفتن کشتی حامل محموله مورد نظر شما بین 35 الی 40 روز به زمان نیاز دارید.

 • حمل و نقل هوایی از چین به ایران

حمل و نقل هوایی اغلب برای محصولاتی که وزن و ابعاد کوچک تری دارند و یا برای بازرگان ضرورت دارد که بار زودتر به دستش برسد، مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه یکی از امن ترین و سریع ترین شیوه های حمل کالا از چین به ایران است .

شرکت خدمات بازرگانی میعاد پژوهان می تواند بارهای مورد نظر شما را از کشور چین با بهترین قیمت و کمترین زمان ممکن به داخل کشور حمل نماید.
میعاد پژوهان خدمات حمل و نقل بین المللی هوایی خود را به صورت درب به درب و در دو نوع کارگو یا اکسپرس به مشتری ارائه می دهد. در حال حاضر گمرک فرودگاه امام خمینی مقصد بسیاری از بارهای شرکت خدمات بازرگانی میعاد پژوهان می باشد. کارشناسان ما بصورت رایگان و در کمترین زمان ممکن، هزینه نهایی حمل را بر اساس مشخصات ارائه شده؛ اعلام می نمایند. همچنین مشتریان گرامی می‌توانند.

برخی خدمات میعاد پژوهان در حوزه حمل و نقل بین المللی هوایی

 • امکان بارگیری کالا از درب کارخانه در تمام شهرهای کشور چین
 • رهگیری آنلاین مرسولات از لحظه تحویل بار به میعاد پژوهان تا لحظه تحویل به مشتری
 • ارتباط پیوسته کارشناسان با مشتریان
 • هماهنگی سریع با فرستنده (سندر)
 • حمل بار بدون محدودیت وزنی
 • امکان ارسال بار از تهران به سراسر کشور
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
×