واردات از دبی به ایران | بهترین و پرسودترین کالاها

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آنچه که در این مقاله خواهید خواند؟

وجود کالاهای خاص و دسترسی به بازارهای جهانی از طریق دبی، این شهر را به عنوان قطب تجاری خاورمیانه تبدیل کرده است. در واقع دبی یک مرکز تجاری بزرگ از انواع محصولات و مواد اولیه شرکت ها و برندهای مطرح جهانی است که باعث ایجاد پتانسیل بالا برای تجار و بازرگانان ایرانی که تمایل دارند برای تامین و تهیه اجناس مورد نیاز خود و بازار اقدام به واردات کالا از دبی نمایند.
از طرفی شرکت ها و تجار ایرانی طبق قانون کشور امارات از پرداخت حقوق گمرکی معاف هستند از این جهت افرادی که قصد تجارت و واردات کالا را دارند، می توانند تجارت های پر سود و پر بازده خود را از طریق تجارت و واردات و صادرات کالاها از دبی انجام دهند.
البته باید توجه نمایبد که با وجود انواع شرکت ها و نمایندگی ها در دبی و تنوع محصولات هنگام انتخاب نوع محصول و انجام معاملات دقت کرده تا بهترین نتیجه حاصل شود.

واردات از دبی نیاز به آشنایی با اصول و قوانین کشور امارات متحده و مشاوره و تخصص کافی در این زمینه دارد.
در راستای تجارت های بین المللی دبی فرد تاجر باید نسبت به تعرفه های گمرکی، حمل و نقل سریع، چگونه منبع یابی و خرید کالاهای اروپایی با کیفیت از بازارهای دبی اطلاعات و دانش کافی داشته باشد.
شرکت بازرگانی میعاد پژوهان با بهره گیری از مشاورین و کارشناسان معتبر در زمینه واردات از دبی می تواند به تجار و بازرگانان برای یک تجارت پر سود یاری کند.
واضح است که به دلیل موقعیت جغرافیایی دبی و کشور امارات، ترخیص کالاهایی که از این کشور وارد می‌شود، در حوزه خلیج فارس انجام می‌شود. در واقع می‌توان گفت یکی از موارد رونق تجارت در خلیج فارس، ترخیص کالا از گمرک در همین محدوده است.

مزایای واردات از دبی برای ایرانیان

 • سرمایه گذاری کم برای خرید و واردات کالا از دبی
 • تنوع محصولات در دبی به دلیل برخی تحریم ها در ایران و در نتیجه آن رونق اقتصادی
 • با توجه به تقاضا و شرايط بازار ایران تعیین قیمت تمام شده کالای وارداتی در ایران می باشد، که اين خود مزیت بزرگی برای تجار است.
 • حمل و نقل سریع کالاهای وارداتی
 • خرید انواع کالاهای اروپایی با کیفیت از بازارهای دبی
 • کاهش هزینه های حمل و نقل برای تجار ایرانی به دلیل همسایگی دبی با ایران
 • کم بودن تعرفه های گمرکی
 • نپرداختن هزینه برای ترخیص کالا در گمرکات کشور امارات متحده عربی برای تجار ایرانی
 • پرداخت پنج درصد از ارزش کل محصول وارداتی از تشریفات گمرکی در داخل گمرک ایران
 • معاف بودن شرکت های ایرانی از واردات کالا برای پرداخت حقوق گمرکی طبق قوانین کشور امارات

واردات لوازم خانگی

به دلیل هزینه های گمرکی بالا برای لوازم خانگی دبی، و همچنین تقاضای زیاد در بازار ایران درصد زیادی از لوازم های خانگی از دبی به صورت قاچاق وارد ایران می شوند. زیرا که این کالاها سود زیادی را نیز در بردارد.

در صورتی که لوازم خانگی به صورت قانونی وارد ایران شود، تجار مجبور هستند آنها را با قیمت بالاتری به فروش برسانند، که از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست.

همچنین در حال حاضر به دلیل تنظیم بازار و اولویت فروش بیشتر اجناس ایرانی واردات لوازم خانگی با سخت گیری های زیادی در کشور رو به رو است.
بنابراین اکثر لوازم خانگی با برندهای خارجی به صورت قاچاق وارد کشور شده و این موضوع مانع عرضه لوازم های خانگی خارجی در بازار ایران نمی شود.

وجود نمایندگی بسیاری از شرکت ها و برندهای مطرح جهانی در دبی و همچنین ورود انواع کالاها از اقصی نقاط جهان به این منطقه باعث ایجاد پتانسیل بسیار بالا برای تجارت انواع محصولات شده است.
از همین رو بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی نیز برای تامین و تهیه اجناس مورد نیاز خود اقدام به واردات کالا از دبی می کنند.

واردات از دبی سبب می‌شود که خرید محصول از کشورهایی که ایران را تحریم می‌کنند آسان شود. بنابراین شرکت‌های ایرانی می‌توانند واردات از دبی را مطابق با قوانین امارات انجام داده و از پرداخت حقوق گمرکی معاف شوند. برای واردات از دبی به ایران باید برخی پرداخت‌های گمرکی انجام شوند و پنج درصد از ارزش کل محصول وارداتی به عنوان حق گمرک پرداخته شود.

واردات از دبی به ایران

برای واردات از دبی چه مواردی را در نظر بگیریم؟

واردات از دبی امتیازهای زیادی برای تجار دارد اما باید به این پروسه تجاری وارد بود و در این زمینه تخصص و تجربه مورد نظر را داشت. اگر در عرصه تجارت خارجی فعالیت داشته باشید، می‌توانید سود خوبی از واردات کالاهای مختلف از دبی کسب کنید.
در هنگام واردات از دبی باید مشخصات آن از فروشنده اماراتی گرفته شده و به همراه قیمت مورد نظر در اظهارنامه گمرکی ثبت کنید.

بدون قیمتی که در اظهارنامه ثبت می‌شود، قیمت تمام شده کالا نیست و باید منتظر محاسبه حقوق گمرکی و هزینه حمل و نقل کالا و بیمه آن باشیم تا از قیمت نهایی اطلاع پیدا کنیم.
اگر محصول یا کالای مورد نظر نیاز به اخذ مجوز صادرات بود باید مجوز و استاندارد آن را مطابق قوانین کشور ایران اخذ کنیم.
برای مثال اگر می خواهید از این کشور پوشاک وارد کنید مطابق قوانین ایران ممنوع باشد نباید نسبت به واردات انواع پوشاک اقدام کرد؛ چرا که این موضوع از فاکتورهای مختلفی مثل میزان تقاضا، شرایط بازار و زمان فروش و غیره تاثیر می‌پذیرد.

واردات از دبی با لنج

حمل بار با لنج یکی از محبوب‌ترین روش های تجارت برای بازرگانان است. در حال حاضر محموله‌های فراوانی از دبی به ایران و بالعکس با روش حمل بار ته لنجی انتقال می‌یابند. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین و پر سودترین کالاهای وارداتی از دبی

دبی یکی از بزرگترین شرکای تجاری ایران است و سالانه مبادلات زیادی بین ایران و دبی صورت می گیرد، مهم ترین موردی که باید هنگام واردات کالا به ایران در نظر بگیرید، شناسایی نیازهای موجود در بازار است، بنابراین نمی توان به صورت قطعی بهترین کالا برای واردات از دبی را در دراز مدت بیان کرد. به صورت کلی برخی از بیشترین کالاهایی که از طریق واردات از دبی در بازار طی سال های گذشته را داشتند ، به شرح زیر می باشد:

 • موبایل
 • دوربین های دیجیتالی
 • آهن و فولاد غیرممزوج
 • ذرت دامی
 • پارچه و لباس
 • انواع کفش ورزشی
 • لوازم آرایشی
 • لوازم جانبی تلفن همراه
 • لپ تاپ
 • فولاد
 • وسایل نقلیه موتوری
 • شکر و آهن
 • و غیره

شرکت‌های بازرگانی فعال در دبی

اگر به دنبال تجارت در بازار دبی هستید ، بدون شک نیازمند آشنایی با قوانین و مقررات گمرکی و ترخیص کالای وارداتی خود هستید. در غیر این صورت می توانید از شرکت های فعال در این زمینه کمک گیرید.
شرکت‌ میعاد پژوهان با به کارگیری متخصصین و ترخیص کنندگان حرفه‌ای در امر تجارت و واردات محصولات و کالاهای مختلف در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه بهترین شیوه را برای شما در نظر می گیرند.
انتخاب بهترین راهکار برای ترخیص و واردات کالا باعث کاهش دادن هزینه از طرفی کاهش قیمت تمام شده برای کالا می شود و سرمایه گذار می‌تواند از این طریق سود بسیار خوبی را در زمینه واردات کالا، نصیب خود کند.
به این شکل با دو تیر می‌توان یک هدف را نشانه رفت، زیرا هم می‌توان از واردات کالا سود مناسبی برد و هم توانایی رقابت در بازار کالا را افزایش داد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
×