در و پنجره فولکس واگنی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آنچه که در این مقاله خواهید خواند؟

پنجره فولکس واگنی چیست؟

این مدل از پنجره، همانند پنجره های کشویی می ماند ولی درب های آن همانند اتومبیل فولکس واگن بصورت ریلی باز و بسته می شوند، به همین علت به این مدل پنجره، فولکس واگنی می گویند. این نوع پنجره دارای عایق بندی بالایی می باشد و جایگزین خوبی برای پنجره های کشویی می باشد. در تولید پنجره فولکس واگنی از یراق آلات خاصی استفاده می شود، که گرانترین نوع یراق آلات به حساب می آیند. استفاده از این نوع یراق آلات برای پنجره ها با ابعاد بزرگ مناسب می باشد.

 

پنجره فولکس واگنی

 

این پنجره ها یکی از پر طرفدارترین و زیباترین نوع پنجره دوجداره هستند و انواع مختلفی دارد.

پنجره فولکس واگنی عایق بندی پنجره لولایی و راحتی استفاده پنجره کشویی را همزمان دارا می باشد.

به زبان ساده مکانیزم باز و بسته شدن دربهای فولکس واگنی، مثل درب های ون تاکسی است. ابتدا قسمت بازشو مقداری عقب می آید و در ریل قرار میگیرد، سپس به صورت کشویی حرکت میکند.

استفاده از پنجره کشویی گرچه برای استفاده راحت تر هست ولی به علت آب بندی و هوا بندی ضعیف تر توصیه نمیشود، اما پنجره فولکس واگنی راحتی استفاده پنجره کشویی و عایق بندی پنجره لولایی را دارا میباشد.

این نوع پنجره دارای عایق بندی بالایی می باشد و جایگزین خوبی برای پنجره های کشویی می باشد. در تولید پنجره فولکس واگنی از یراق آلات خاصی استفاده می شود، که گرانترین نوع یراق آلات به حساب می آیند. استفاده از این نوع یراق آلات برای پنجره ها با ابعاد بزرگ مناسب می باشد.

پنجره خلیجی یا Bay Window

یکی دیگر از پنجره های پر طرفدار پنجره خلیجی یا Bay Window است. از پنجره های خلیجی بیشتر در خانه های ویلایی که دید و منظره ی خوبی دارند استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه بفرمایید.

نوع پروفیل پنجره فولکسی

پروفیل مورد استفاده برای پنجره فولکس واگنی، همانند پروفیل پنجره لولایی می باشد. به این معنی که ساختار پروفیل پنجره های تک حالته و دوحالته همانند پنجره فولکس واگنی است. یراق آلات فولکس واگنی در برندهای ترک و آلمانی موجود است.

انواع پنجره فولکس واگنی

  • نیمه اتومات
  • تمام اتومات
  • اتومات

نصب پنجره دوجداره  UPVC فولکس واگنی

دستگیره این پنجره در حالت پایین بسته است و با حرکت 90 درجه ای به سمت خط افقی، درب یا پنجره به صورت دو حالته (30 درجه از بالا) باز خواهد شد.

با حرکت به سمت بالا (45 درجه) قفل امنیتی آزاد می شود و لنگه بازشو از سمت پایین وارد ریل می شود، سپس به شکل کشویی به دو طرف حرکت می کند.

زمان بستن درب کافی است لنگه را در جهت بسته شدن حرکت دهید، پایین بازشو به صورت خودکار یا با کمک دست، بستگی به نوع یراق آلات که اتومات، نیمه اتومات و مکانیکی باشد، به سمت داخل فریم حرکت می کند.

با چرخاندن دستگیره یا کمک دست قسمت بالا نیز به سمت داخل حرکت کرده و درب فولکس واگنی بسته می شود.

مزایا

از مزایای پنجره فولکس واگنی دوجداره UPVC این است که زمان باز و بسته شدن فضایی اشغال نمی کند و طول عمر زیاد دارد.

این نوع پنجره دارای فیتینگ بیشتر نسبت به مدل کشویی است، چون پنجره از چهارچوب خود کاملا جدا می شود و بعد در ریل جانبی روی لت ثابت قرار می گیرد.

عایق بسیار خوب و دارای قابلیت باز شدن تا زاویه 45 درجه و همچنین از ورود گردو غبار و آلودگی به فضای داخلی ساختمان جلوگیری می کند.

دیگر مزایای این پنجره شامل شستشوی آسان، ضد رطوبت بودن و مقاوم بودن آن در برابر باد، باران و طوفان است.

معایب

قیمت نسبتا بالای آن نسبت به انواع پنجره های یو پی وی سی موجود را می توان به عنوان تنها عیب درب و پنجره فولکس واگنی یوپی وی سی در نظر گرفت. اما با توجه به کیفیت بسیار بالای این محصول و داشتن طول عمر زیاد، قیمت آن کاملا مناسب است.

پنجره فولکس واگنی

نکات مهم در تولید پنجره دوجداره فولکس واگنی

1- بهتر آن است که از پروفیل سری ۶۰ با لنگه درب جهت بازشو استفاده گردد.

2- جهت انتخاب یراق حتما عرض و ارتفاع بازشو و وزن لنگه محاسبه گردد در عیر اینصورت پنجره به سختی باز و بسته می شود و به مرور زمان عملکرد خود را از دست خواهد داد.

3- ریل یراق فولکس واگنی حتما در خط تولید و محل کارخانه و با استفاده از شابلون مربوطه نصب گردد و هرگز توسط نصاب در سر پروزه نصب نگردد.

4- استفاده از گالوانیزه یکپارچه با ضخامت ۱/۵ میلی متر و لاستیک EPDM

رعایت کردن موارد بالا باعث می گردد تا محصول تولید شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

قیمت

قیمت درب و پنجره فولکس واگنی دوجداره UPVC به دلیل قیمت یراق آلات آن کمی بالاست و شبیه به پنجره دوجداره کشویی ولی با کمی تفاوت در باز شدن است.

برای نوع بازشو باید وزن درب ها در نظر گرفته شود و اندازه بازشو بیش از حد بزرگ نباشد تا بازشو وزن مناسبی برای استفاده داشته باشد. از گالوانیزه یکپارچه با ضخامت ۱/۵ میلی متر و لاستیک EPDM استفاده شود.

قیمت این پنجره مانند کشویی به طرفین و روی لت ثابت جانبی قرار می گیرد متفاوت است و بهتر است از پروفیل سری ۶۰ با لنگه درب برای بازشو استفاده شود.

انتخاب یراق این پنجره بستگی به عرض و ارتفاع بازشو و وزن لنگه دارد، در غیر اینصورت پنجره به سختی باز و بسته می شود و به مرور زمان عملکرد خود را از دست خواهد داد.

ریل یراق فولکس واگنی حتما در خط تولید، محل کارخانه و با استفاده از شابلون مربوطه نصب می شود و قیمت آن بالاتر است و این موضوع محدودیت ایجاد می کند.

در صورتی که قصد واردات در و پنجره فولکس واگنی و یا واردات و ترخیص یراق آلات را دارید و به دنبال یک شرکت معتبر جهت دریافت خدمات مذکور می باشید می توانید با هلدینگ بازرگانی میعاد پژوهان بعنوان کارگزار و ترخیص کار رسمی گمرک در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×