نکات مهم درباره واردات و صادرات پنجره آکاردئونی یا Folding

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آنچه که در این مقاله خواهید خواند؟

پنجره آکاردئونی UPVC نوع دیگری از پنجره های دوجداره با حالت بازشوی ریلی می باشد .
این نوع پنجره جزء پنجره های بازشوی خاص و زیباست و برای فضاهایی، با ابعاد بزرگ کاربرد دارد. در این مدل پنجره چند لنگه بازشو در کنار هم قرار دارد ، که در هنگام بازشدن لنگه ها روی یک ریل جابجا شده و در بسته شدن لنگه ها مانند آکاردئون روی هم قرار میگیرید ، برای همین به این نوع پنجره که از جنس پروفیل یو پی وی سی ساخته می شود ، پنجره آکاردئونی UPVC یا اصلاحا Fold & Slide گفته می شود. در این مقاله سعی شده  اطلاعاتی در مورد واردات پنجره آکاردئونی یا Folding و مراحل ،مدارک مورد نیاز جهت واردات کالا و صادرات این محصول عنوان شود با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از پنجره های فولدینگ

درب و پنجره آکاردئونی UPVC موجب ایجاد فضای باز و بدون مزاحمت موجب ایجاد چشم انداز زیبا شده و علاوه بر ایجاد زیبایی ، دارای مزایای زیادی بوده که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت :

صرفه جویی در مصرف انرژی(کاملا عایق)

پنجره دوجداره آکاردئونی در صورت بسته شدن و کنار هم قرار گرفتن وچفت شدن کامل لنگه ها ، اجازه ورود هوا به داخل یا خروج هوا به خارج از ساختمان را نمی دهد و سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

مناسب جهت گسترش فضای دید در ساختمان ها

پنجره دوجداره آکاردئونی، محبوبیت زیادی دارد و وقتی کاملاً باز می شود، تقریباً %۱۰۰ جمع شده، و دیدی چشمگیر و عالی، ایجاد کرده و در جایی که یک منظره پانوراما بدون مانع مورد نظر باشد، انتخابی عالی هستند، و نور بیشتری را وارد خانه شما می کنند.

و همچنین به دلیل این مزیت، اغلب گزینه مناسبی برای افزایش تهویه در خانه، می باشد.

نکات مهم درباره واردات و صادرات پنجره آکاردئونی یا Folding

طول عمر بالا

شاید این تصور برای شما ایجاد شود که پنجره های آکاردئونی UPVC به علت از غلتک ها و حالت خاص بازشوی آن با گذشت زمان مستعد خرابی بوده و نیاز به تعمیر و سرویس زیاد دارد. اما این تصور درستی نیست و فقط هر چند وقت یکبار نیاز به نگهداری و تمیز کردن کمی نیاز دارد تا سالیان طولانی بدون اشکال برای شما کار کند.

عملکرد بسیار ساده با کارایی بسیار بالا

سیستم غلتکی سوار شده برای باز و بسته شدن پنجره های آکاردئونی بسیار ناهموار است و این بدین معنی است که خود پنجره نیز بسیار مقاوم است. غلتک های استفاده شده در این نوع پنجره ، توانایی تحمل سالها سایش را دارند و احتمال فرسودگی و نیاز به تعویض قطعات در آنها کم است.

مطلوبیت و زیبایی ظاهری

سرانجام، به عاملی رسیدیم که اکثر شما را ترغیب می کند تا برای یک پنجره دو جداره سرمایه گذاری کنید، آنها فوق العاده چشمگیر به نظر می رسند. به علاوه، این پنجره ها، ارزش خانه ای را که در آن نصب شده اند، افزایش می دهند و بنابراین با نصب آنها، سرمایه گذاری معقولی را انجام می دهید. همچنین در نمای بیرونی خانه ظاهر زیبایی ایجاد می کنند، زیرا قاب آنها می تواند از مواد و رنگ های مختلف باشد.

قابلیت انعطاف پذیری

برخلاف پنجره های کشویی معمولی، این نوع پنجره های دوجداره از انعطاف پذیری بالایی برخوردارند.

یراق آلات درب و پنجره دوجداره:

به طور کلی یراق آلات به کالاهایی گفته می‌شود که استفاده از وسایل را آسان‌تر می‌کنند، به طور مثال استفاده از لولا در درب و پنجره‌های دوجداره تاثیر زیادی در راحت‌تر باز و بسته شدنشان دارد. یراق آلات درب و پنجره دوجداره شامل موارد زیر است:

 • واردات و ترخیص یراق تک حالته
 • واردات و ترخیص یراق دو حالته
 • واردات و ترخیص یراق کشویی لغزشی نیمه اتوماتیک
 • واردات و ترخیص یراق کشویی لغزشی تمام اتوماتیک
 • واردات و ترخیص یراق تاشو
 • واردات و ترخیص یراق اسپانیولت
 • واردات و ترخیص دستگیره درب و پنجره
 • واردات و ترخیص سیلندر درب و پنجره
 • واردات و ترخیص زبانه قفل پنجره دوجداره
 • واردات و ترخیص انواع بازشوهای درب و پنجره دوجداره

 

نکات مهم درباره واردات و صادرات پنجره آکاردئونی یا Folding

واردات و ترخیص یراق آلات پنجره دوجداره فولدینگ یا آکاردئونی

از آنجایی که این نوع درب یا پنجره دوجداره دارای مکانیزم خاص بازشو است ، و به علت داشتن ابعاد بزرگ در عرض و ارتفاع آن بایستی در هنگام خرید یراق آلاتی با قدرت تحمل وزن بالا و کیفیتی مطلوب در ساخت آن، استفاده شود که با گذشت زمان ، دچار سایش یا خوردگی نشوند.

در صورتی که از یراق آلات مخصوص این نوع پنجره با تحمل وزن و مکانیسم مختص به آن استفاده نشود، پروفیل UPVC و یراق آلات مصرفی در آن ،خیلی زود آسیب می بینند و پنجره دوام و کارایی مناسب نخواهد داشت .
صنعت یراق آلات در کشور ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار است به همین دلیل اغلب واردات یراق آلات درب و پنجره از کشور ترکیه به ایران انجام می‌شود و شرکت‌های زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.
علاوه بر کیفیت صنعت یراق آلات در کشور ترکیه، نزدیکی این کشور به ایران باعث شده است که حمل نقل و واردات یراق آلات از ترکیه به ایران با هزینه کم‌تری انجام گیرد.
بنابراین تاجران ایرانی می‌توانند با صرف هزینه کمتر این محصولات در کشور به فروش برسانند و حاشیه سود خود را بالا ببرند. هزینه واردات و ترخیص یراق آلات درب و پنجره UPVC به صورت زیر است:

 • هزینه خرید خود کالا و حواله ارز به فروشنده
 • هزینه حمل تا گمرک
 • حقوق ورودی
 • 9 درصد ارزش افزوده
 • 4 درصد مالیات علی الحساب
 • ترخیصیه، انبارداری و دموراژ
 • هزینه ترخیص
 • کارمزد کارت بازرگانی

تعرفه گمرکی برای ترخیص یراق آلات

 • یراق آلات ریل کابینت 20 درصد به همراه 9 درصد ارزش افزوده
 • فنر گازی 20 درصد
 • لولای در و پنجره 5 درصد
 • فنر گازی 20 درصد
 • انواع دستگیره درب ساختمانی 20 درصد
 • یراق‌آلات در و پنجره 5 درصد
 • پیچ و مهره 22 درصد و غیره

برای ترخیص کالا از گمرک باید تمام هزینه‌های گمرکی پرداخت شود و اطلاعات دقیق یراق آلات را نیز جهت دریافت مجوز به نهادهای مربوطه ارائه دهید.

صدور مجوز واردات پنجره آکاردئونی یا Folding

 1. صدور مجوز کالاهای صادراتی و وارداتی از طرف گمرک به اداره استاندارد ارجاع می گردد.
 2. پس ازبررسی اولیه به شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده مستقر در گمرک ارجاع می شود .
 3. شرکت های بازرسی پس از بازرسی محموله ها طبق یکی از روش های مندرج در روش اجرایی ارزیابی انطباق کالاها، اقدامات لازم را انجام می دهند.
 4. مستندات و مدارک لازم از جمله گواهی بازرسی در مبدا (COI) ، و گواهی ثبت کالا، نتایج آزمون(TR) و تعهدات لازم را دریافت می کند.
 5. در صورت نیاز از محموله نمونه برداری و به آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده ارسال می گردد و چنانچه نتایج آزمون کالا با استانداردهای ملی یا بین المللی مطابقت داشته باشد و مدارک لازم ارائه می شود.
 6. نتیجه نهایی به استاندارد اعلام شده و اداره استاندارد نیز برای محموله وارداتی یا صادراتی گواهی انطباق (COC) صادر کرده و اجازه ترخیص کالا به گمرک ارائه می شود و چنانچه کالا با استانداردها مطابقت نداشته باشد، گواهی عدم انطباق برای محموله صادر می شود .

در صورتی که قصد واردات پنجره آکاردئونی یا Folding و یا واردات و ترخیص یراق آلات را دارید و به دنبال یک شرکت معتبر جهت دریافت خدمات مذکور می باشید می توانید با هلدینگ بازرگانی میعاد پژوهان بعنوان کارگزار و ترخیص کار رسمی گمرک در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×